Rekondice Úštěk 2012 Tisk

Rekondice v Úštěku

 

   V červnu jsme se po roce opět vrátili do Úštěka. Ten je v současné době jediným místem, které vyhovuje našim potřebám. Majitel hotelu Racek, pan Miloš Doležal, neustále svůj hotel vylepšuje, zlepšuje kvalitu ubytování a služeb. To je velmi příznivá věc i pro nás.

   Každé ráno jsme začínali rozcvičkou. V případě nepříznivého počasí  jsme mohli cvičit na krytém balkoně, který je kolem celé budovy. Po dobré snídani jsme se přesunuli do společenské místnosti, kde probíhaly přednášky a cvičení. Cvičili jsme na karimatkách nebo na židlích. Využívali jsme hlavně overbally a cvičební gumy. Odpoledne bylo zaměřené hlavně na relaxaci a ergoterapii.

   Letos jsme na ergoterapii využívali korkové špunty, polystyrenové kroužky a různé barevné přizdobovací prvky. Korkové špunty jsme pomocí odlamovacích nožů půlili, řezali na proužky nebo kolečka a ty potom pomocí tavné pistole lepili na polystyrenový kroužek. Na závěr jsme vzali barevné přizdobovazí prvky a kroužek dozdobili. Pro majitele hotelu jsme korkem ozdobili pětilitrový skleněný demižon.

   Když bylo pěkné počasí, tak jsme ve volném čase jezdili na výlety. Pokusili jsme se o zdolání hradu Helfenburk, ale bylo to nad naše síly. V Úštěku jsme navštívili městskou šatlavu, katovnu, muzeum čertů a Ptačí domky.

   Tato rekondice se mohla uskutečnit díky finanční dotaci našich sponzorů, kterými jsou Severočeská vodárenská společnost, Městský úřad Duchcova Městský úřad Osek. Děkujeme.

 

 

 

   Vladimír Frühauf

 
< Předch.   Další >

Sekce pro správce


Zapomenuté heslo