Rekondice Rosky v Úštěku Tisk

Rekondice RoskyTeplice

Úštěk  18.6. - 25.6. 2011

V sobotu 18. června jsme vyrazili na rekondici  do, nám již dobře známého, hotelu Racekv Úštěku. Cestovali jsme jako obvykle vlastními auty. Ubytování bylov nových luxusních pokojích se sociálním zařízením na vysoké úrovni, s televizía internet. Personál byl velmi vstřícný, jídlo velmi chutné.

         Odpolednejsme začali se cvičením. Na to jsme dostali k dispozici místnost, kterábyla vybavena sociálním zařízením, lednicí a stoly s židlemi. Přizpůsobilijsme ji našim potřebám a mohlo se začít. Ze začátku jsme začali raději jen takzlehka, protože někteří cvičí pouze na rekondici. Druhý den ráno bylarozcvička. Vzhledem k tomu, že venku lilo jako z konve, cvičili jsmena balkóně před pokoji v prvním patře. Není nad čerstvý vzduch. Po snídanijsme se pomalu přesunuli do naší místnosti, určené pro cvičení i zábavu. Podobré kávičce, jsme zalehli na karimatky a začalo opravdové cvičení. Cvičenítrvalo hodinu a půl s krátkou přestávkou na odpočinek. Cílem byloprotažení a posílení svalů kolem páteře, posílení břišních svalů a zádovýchsvalů. Zjistili jsme, že máme svaly, o kterých v normálním životě ani nevímea které snad ani nepoužíváme. Hodně cvičení bylo hlavně s overballem nebocvičební gumou.

       Povynikajícím obědě byl vždy dvouhodinový klid, abychom mohli jídlo řádně zažít.Odpolední cvičení bylo jen lehké. K protažení i uvolnění jsme využívali iobyčejný nafukovací míček. Nikdo by nevěřil, jak se po chvilce lehkého pinkánívšichni zaberou do hry a snaží se i smečovat. Každé odpolední cvičení jsmezakončovali relaxací. Večer jsme začali s ergoterapií. Všechno nám o tomřekla a hlavně ukázala Petra Novotná, která celou ergoterapii vedla. Jednalo seo vytváření 3D obrázků. Při pohledu na to, jak budeme vystřihovat titěrnélístečky a kvítky, někteří prohlásili, že nám raději místo vystřihování, budouroznášet kávu a občerstvení. Za chvíli však seděli všichni kolem stolu apracovali. Poté co byly obrázky pečlivě vystříhány, bylo třeba je pomocímaličkých kousků oboustranné lepenky přilepit na podklad z kartonu.Nakonec se z vlnkovaného papíru udělal rámeček, který se nalepil kolemobrázku. Výsledkem byly krásné, prostorové obrázky. Největším potěšením pro násbylo, že si u nás objednal majitel hotelu dalších šestnáct obrázků. Navíkendové rekondici, tak budeme mít plné ruce práce.

        Počasí bylocelý týden velmi proměnlivé, přímo aprílové. Déšť střídalo sluníčko, studenývítr třicetistupňové teplo. Slunečných odpolední jsme využili k výletu doÚštěka a blízkého okolí, které je velmi pěkné. Kompenzací špatného počasí pronás byla slavnostní večeře se šampaňským na účet podniku. Celý týden byl pronás nádherný. Ani špatné počasí nám ho nepokazilo.

       Za to, žejsme mohli udělat tuto rekondici, vděčíme i našim sponzorům, hlavně Severočeskévodárenské společnosti a.s. v Teplicích a městům Osek a Duchcov.

                                                                                                                                                                              Vladimír  Frühauf                                                       

 
< Předch.   Další >

Sekce pro správce


Zapomenuté heslo